Warranty Terms & Conditions

  Bu motosiklet Triumph'un kanıtlanmış mühendislik, kapsamlı testlerinin ve üstün güvenilirlikte, güvenlik ve performansda süren gayretlerinin ürünüdür.

  Garanti güvencesininden en kapsamlı şekilde faydalanabilmeniz için motosikletinizin Triumph Owners Elkitabı'nda önerilen servis zaman ve aralık takvimine uygun olarak bakım yaptırmanız önem arz eder. Geçerli bakım kaydı Triumph Yetkili Bayii tarafından damga ile onaylanmalıdır.

  Her servis, onarım veya garanti kapsamında işte motosikletin Servis Elkitabı'nızı Triumph Yetkili Bayii'nize sunmanız şarttır.

  Garanti süresi içerisinde TRIUMPH MOTORCYCLES LIMITED yeni Triumph motosiklet'inin üretiminde ve/veya işçiliğinde kullanılan materyallerin üretim aşamasında hatasız olduğunun garantisini verir.

  Bu süre içerisinde hatalı bulunan bir parça Triumph Motorcycles Ltd.'in takdir yetkisinde bir Triumph Yetkili Bayii tarafından onarılır veya yenilenlir. *Bu garanti kapsamında parçanın onarımı veya yenilenmesi tüm üniteyi kapsamaz. (*needs to be expressed clearly to avoid misunderstanding in Turkish)

  Garanti kapsamında yenilenen bir parça kalan garanti süresince garanti altında olacaktır.

  Garanti kapsamında yenilenen bir parça bayii/distribütör tarafından TRIUMPH MOTORCYCLES LIMITED'e iade edilir ve TRIUMPH MOTORCYCLES LIMITED'in mülkiyeti olur.

  Triumph kendi takdir yetkisinde garanti kapsamı dışarısında kalan kusurlu parçalara herhangi bir onarım yapabilir veya yenileyebilir, ama bu iş herhangi bir sorumluluk taahhütü olmayacaktır.

  Triumph garanti kapsamında yaplan işlerin işçilik bedelini karşılayacaktır. Garanti bir sonraki sahiplerine kalan süresiyle limitli olarak devir olur.

  ŞARTLAR VE SORUMLULUK SINIRLAMALARI

  1. Aracın yarış amaçlı kullanılmamış, *hatalı kullanılmamış, yetersiz bakılmamış, gerekli bakım işlemleri yeterli yaptırılmamış veya hatalı bakım yaptırılmamış veya bakılmamış olmalıdır.

  2. Araç üzerinde TRIUMPH MOTORCYCLES LIMITED haricinde modifikasyon, onarım, değişiklik veya yenilik yapılmamış olmalıdır.

  3. Araç Triumph Owners Elkitabı'nda belirtilen aralıklarda Triumph Yetkili Bayii servisinin bakımından geçmiş ve bu bakım kayıtlarında tamamlanmış olmalıdır.

  4. Triumph Yetkili Bayii dışında yapılan yanlış ayar, onarımlar veya değişiklik sonucu oluşabilecek arızalar bu garantinin kapsamında değildir.

  5. TRIUMPH MOTORCYCLES LIMITED tarafından yetkili olmayan parçaların ve aksesuarların kullanımından dolayı oluşan kusurlar bu garantinin kapsamında değildir.

  6. Bu garanti TRIUMPH MOTORCYCLES LIMITED tarafından orijinal ekipman olarak tedarik veya tavsiye edilen parçaların haricinde parçaların çıkarılma ve yenilenme masraflarını kapsamaz.

  7. Bu garanti aracın Triumph Yetkili Bayii'ne geliş veya gidiş nakliyesinde masrafları veya aracın garanti kapsamında servisteki onarım süresince araç kullanım dışındayken veya diğer çıkabilecek masrafları kapsamaz.

  8. Normal bakım ve yağ ve hava filtreleri gibi normal servis parçaları garanti kapsamında değildir. Aynı şekilde, doğası gereği  lastikler, ampuller, zincirler, fren ve debriyaj balataları gibi normal sonuç olarak aşınmaya uğrayan parçalarda meydana gelen aşınma ve yıpranmalar garanti kapsamında değildir, sadece imalat hatası tespit edilirse garanti geçerlidir.

  9. Aşınmaya ve yıpranmaya mazruz kalan ön amortisör yağ keçeleri garanti kapsamında değildir (özellikle taşların hasar verdiği iç çatal tüpleri).

  10. Motosiklet egzoz susturucuları genel motosiklet garanti başlangıç tarihinden itibaren 12 ay boyunca garanti altındadır. Bu 12 ay garanti süresi içerisinde iç baffle'ler iç korozyon veya  deformasyona karşı garanti edilmez. Bu 12 aylık sürenin sonunda, motosiklet susturucuları bu garanti şartlarının kapsamı dışındadır. Aksi belirtilmemişse, Triumph aksesuar susturucular standartları belirlenmiş ülkelerin on-road ses ve emisyon standartlarına uyuma tabi değildir. Bu sebepten on-road kullanımı yasaların ihlali anlamına gelebilir. Bu ürünler sadece kapalı pist yarışları için tasarlanmıştır. Triumph aksesuar susturucuları için Triumph Yetkili Bayii'nizde bulunan özel bir ayarın yüklenmesini gerektirir Spesifikasyon pazara göre değişebilir. Bazı aksesuarlar yerel yasalar tarafından yasaktır. Motosiklet sahibi/sürücüsü olarak yerel yasaları bilmek ve bunlara uymak sizin sorumluluğunuzdur. Herhangi bir tereddütte yerel otoritelere başvurunuz. Tüm detaylar basıma veriliş tarihinde geçerlidir. Triumph Motorcycles Limited bildirimde bulunmadan herhangi değişiklikler yapma hakkına sahiptir. Triumph Motorcycles Limited bildirimde bulunmadan herhangi değişiklikler yapma hakkına sahiptir. Lütfen mevcut model ve renk seçenekleri için bayiinize danışın.

  11. Bu garantinin kapsamadığı diğer parçalar koltuklar, bagaj, boya, krom, parlatılmış alüminyum parçalar veya normal aşınma ve yıpranma maruz kalan veya yanlış bakım nedeniyle bozulan döşemelerdir.

  12. Motosiklet aküsü motosikletin satın alım tarihinden itibaren 6 ay boyunca garanti altındadır. Bu 6 aylık sürenin sonunda, motosiklet aküsü bu garanti şartlarının kapsamı dışındadır. Motosiklet ile beraber teslim edilen akü motor çalışmaz durumdayken şarj mekanizmasının çalışması ve/veya elektrik ekipmanın kullanımında kaybedilen gücü yeniden doldurmaya yetecek kadar doldurulmuş olmalıdır.

  13. Garanti ticari amaçlı kullanılan araçları kapsamaz.

  14. Farkına varıldığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde Yetkili Bayii'ye bildirilmeyen arızalar garanti kapsamında değildir.

  15. Bu garanti yetersiz yağlama veya yanlış yakıt veya yanlış yağ kullanımına maruz kalan makinaları kapsamaz.

  16. Garanti kapsamına dair talep gerekliliğinde kullanım kaybı, rahatsızlık, vakit kaybı, ticari zararlar veya diğer arızi veya neticesinde doğabilecek zararlardan Triumph Motorcycles ve Yetkili Bayii'leri sorumlu değildir.

  Bu Garanti'nin hüküm ve koşulları İngiliz yasalarına tabi olacak ve bu yasalarca yorumlanacak olup, bu Garanti ile ilgili olarak ortaya çıkan tüm anlaşmazlıklarda İngiltere mahkemelerine özel yargı yetkisiyle tabi olacaktır, çerçevesindeki her tür dava veya hak talebiyle ilgili münhasır yargı yetkisine sahiptir.

  Herhangi bir katalog, reklam veya yayınlamada yer alan hiçbir beyan, şart, temsil, tanım, tanımlama veya teminat buradaki içeriğin genişletilmesi, değişikliği veya geçersizliği olarak yorumlanamaz. Triumph Motorcycles bildirimde bulunmadan herhangi bir modele veya makinaya değişiklik yapma ve geliştirme hakkına sahiptir. Bu hakkını satılmış araçalara uygulama zorunluluğu olmadan saklı tutar. Bu Garanti yasal haklarınızı etkilemez.

  SERVİS KAYDI

  Motosiklet kullanın kalitesi makinanınzın Triumph Motorcycles Limited'in belirlediği en yüksek standartlarda servisi ile bakımdan geçmiş olduğu güvencesiyle artırılır. Sert hava veya zorlu sürüş koşullarında kullanılması veya kısa mesafeli dur-kalk gerektiren seyirler motosikletinizin daha sık bakım görmesini gerektirir. Triumph Yetkili Bayii'nizden daha fazla bilgi alabilrisiniz.

  Birinci servisi 500mil/800kilometre/1ay zamanında (hangisi önce gelirse) yaptırmak ZORUNLUDUR.

  *Hatalı Kullanım aracınızın Elkitabı'nda 'Motosiklet Nasıl Sürülür' bölümünde belirtilen önerilere ve uyarılara aykırı her tür kullanımı içerir. Ayrıca, motosikletin normal yol sürüşünü teşkil etmeyen her türlü sürüş buna dahildir, ama bununla sınırlı değildir.