Triumph Genuine Parts Warranty Terms and Conditions

  Her servis, onarım veya garanti kapsamında onarımda motosiklet Servis Elkitabı'nın Triumph Yetkili Bayii'nize sunulması şarttır.

  Yetkili Bayii'den satın alınan tüm Triumph Orijinal Yedek Parçaları motosikletin ilk kayıt tarihinden veya motosiklet kayıdı yapılmamış ise satış tarihinden veya parçanın satın alınış tarihinden itibaren 24 ay/sınırsız kilometre garantisi altındadır.

  Garanti süresi içerisinde TRIUMPH MOTORCYCLES LIMITED yeni Triumph Parça'sının üretiminde ve/veya işçiliğinde kullanılan materyallerin üretim aşamasında hatasız olduğunun garantisini verir.

  Bu süre içerisinde hatalı bulunan bir parça Triumph Motorcycles Limited'in takdir yetkisinde bir Triumph Yetkili Bayii tarafından onarılır veya yenilenlir.

  Garanti kapsamında yenilenen bir parça kalan garanti süresince garanti altında olacaktır.

  Garanti kapsamında yerine herhangi bir bölümünde kalan süre garanti ile işlenecektir.

  Garanti kapsamında yenilenen bir parça bayii/distribütör tarafından Triumph Motorcycles Limited'e iade edilir ve TRIUMPH MOTORCYCLES LIMITED'in mülkiyeti olur.

  Triumph kendi takdir yetkisinde garanti kapsamı dışarısında kalan kusurlu parçalara herhangi bir onarım yapabilir veya yenileyebilir, ama bu iş herhangi bir sorumluluk taahhütü olmayacaktır.

  ŞARTLAR VE SORUMLULUK SINIRLAMALARI

  1. Aracın yarış amaçlı kullanılmamış, *hatalı kullanılmamış, bakım ihmali yapılmamış veya hatalı bakım veya hatalı servis bakımı yaptırılmamış olmalıdır.

  2. Araç Triumph Owners Elkitabı'nda belirtilen aralıklarda Triumph Yetkili Bayii servisinin bakımından geçmiş ve bu bakım kayıtlarında kaydedilmiş olmalıdır.

  3. Yanlış ayar, onarımlar veya değişiklikler sonucu oluşabilecek arızalar bu garantinin kapsamında değildir.

  4. Triumph Motorcycles tarafından yetkili olmayan parçaların ve aksesuarların kullanımından dolayı oluşan kusurlar bu garantinin kapsamında değildir.

  5. Bu garanti TRIUMPH MOTORCYCLES LIMITED tarafından orijinal ekipman olarak tedarik veya tavsiye edilen parçaların haricinde parçaların çıkarılma ve yenilenme masraflarını kapsamaz.

  6. Bu garanti aracın Triumph Yetkili Bayii'ne geliş veya gidiş nakliyesinde masrafları veya aracın garanti kapsamında servisteki onarım süresince araç kullanım dışındayken veya diğer çıkabilecek masrafları kapsamaz.

  7. Normal bakım ve yağ ve hava filtreleri gibi normal servis parçaları garanti kapsamında değildir. Aynı şekilde, doğası gereği lastikler, ampuller, zincirler, fren ve debriyaj balataları gibi normal sonuç olarak aşınmaya uğrayan parçalarda meydana gelen aşınma ve yıpranmalar garanti kapsamında değildir, sadece imalat hatası tespit edilirse garanti geçerlidir.

  8. Aşınmaya ve yıpranmaya mazruz kalan ön amortisör yağ keçeleri garanti kapsamında değildir (özellikle taşların hasar verdiği iç çatal çubukları).

  9. Motosiklet egzoz susturucuları genel motosiklet garanti başlangıç tarihinden itibaren 12 ay boyunca garanti altındadır. Bu 12 ay garanti süresi içerisinde iç baffle'ler iç korozyon veya  deformasyona karşı garanti edilmez. Bu 12 aylık sürenin sonunda,  motosiklet susturucuları bu garanti şartlarının kapsamı dışındadır.

  10. Bu garantinin kapsamadığı diğer parçalar koltuklar, bagaj, boya, krom, parlatılmış alüminyum parçalar veya normal aşınma ve yıpranmaya maruz kalan veya yanlış bakım nedeniyle bozulan döşemelerdir.

  'Hatalı Kullanım' aracınızın Elkitabı'nda 'Motosiklet Nasıl Sürülür' bölümünde belirtilen tavsiyelere ve uyarılara aykırı her tür kullanımı içerir. Ayrıca, motosikletin normal yol sürüşünü teşkil etmeyen her türlü sürüş buna dahildir, ama bununla sınırlı değildir.

  include but not be limited too any use of the motorcycle which does not constitute normal road use.

  11. Aküler ilk satın alma tarihinden itibaren 12 ay boyunca garanti altındadır. Bu 12 aylık süre sonunda, aküler bu garanti şartlarının dışında kalır. Bu garanti sadece yetkili bir Triumph Bayii tarafından sipariş edilen aküler için geçerlidir.

  12. Garanti ticari amaçlı kullanılan araçları kapsamaz.

  13. Farkına varıldığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde Yetkili Bayii'ye bildirilmeyen arızalar garanti kapsamında değildir.

  14. Bu garanti yetersiz yağlama veya yanlış yakıt veya yanlış yağ kullanımına maruz kalan makinaları kapsamaz.

  15. Garanti kapsamına dair talep gerekliliğinde kullanım kaybı, rahatsızlık, vakit kaybı, ticari zararlar veya diğer arızi veya neticesinde doğabilecek zararlardan Triumph Motorcycles ve Yetkili Bayii'leri sorumlu değildir.

  Bu Garanti'nin hüküm ve koşulları İngiliz yasalarına tabi olacak ve bu yasalarca yorumlanacak olup, bu Garanti ile ilgili olarak ortaya çıkan tüm anlaşmazlıklarda İngiltere mahkemelerine özel yargı yetkisiyle tabi olacaktır, çerçevesindeki her tür dava veya hak talebiyle ilgili münhasır yargı yetkisine sahiptir.

  Herhangi bir katalog, reklam veya yayınlamada yer alan hiçbir beyan, şart, temsil, tanım, tanımlama veya teminat buradaki içeriğin genişletilmesi, değişikliği veya geçersizliği olarak yorumlanamaz. Triumph Motorcycles bildirimde bulunmadan herhangi bir modele veya makinaya değişiklik yapma ve geliştirme hakkına sahiptir. Bu hakkını satılmış araçalara uygulama zorunluluğu olmadan saklı tutar. Bu Garanti yasal haklarınızı etkilemez.

  SERVİS KAYDI

  Motosiklet kullanın kalitesi makinanınzın Triumph Motorcycles Limited'in belirlediği en yüksek standartlarda servisi ile bakımdan geçmiş olduğu güvencesiyle artırılır. Sert hava veya zorlu sürüş koşullarında kullanılması veya kısa mesafeli dur-kalk gerektiren seyirler motosikletinizin daha sık bakım görmesini gerektirir. Triumph Yetkili Bayii'nizden daha fazla bilgi alabilrisiniz.

  Birinci servisi 500mil/800kilometre/1ay zamanında (hangisi önce gelirse) yaptırmak ZORUNLUDUR.

  MOTOSİKLETİNİZİN BAKIMI

  Triumph Motorcycles müşterilerine en kaliteli kozmetik görünümü ve dayanıklılığı bir arada sağlayabilmek için malzeme, kaplama ve boya tekniklerinin seçiminde özel bir itina göstermiştir. Buna rağmen motosikletler çoğunlukla zorlu ortam şartlarında kullanılır ve bu koşullarda özellikle kaplamalı veya kaplamasız metal yüzeylerde renk solmasını önlemek için motosikletin yıkanması, kurutulması ve tekrar yağlanması gereklidir. Gereksindiğinizde bayiiniz size daha fazla bilgi verebilir ve önerilerde bulunabilir. Nihayetinde, makinanızın görünümü büyük ölçüde göstereceğiniz bakıma bağlıdır ve bunu yansıtacaktır.